De Balmoral Puro Nicaragua Rothschild Masivo ziet er mooi uit. Het dekblad is glanzend en glad. Het bandje is functioneel, maar minder verfijnd dan dat van de Balmoral XO-serie.
De eerste smaken die ik proef zijn grasachtig en een beetje plantaardig, wat een milde start geeft. Deze lichte smaken zijn prettig, maar ik hoop dat het wat krachtiger wordt. Al snel komen er houtachtige tonen naar voren die de plantaardige smaken aanvullen, maar de complexiteit blijft nog beperkt. Na een paar minuten proef ik een zoetigheid die een aangename afwisseling biedt tussen de hout- en grasachtige smaken.
Geroosterde aroma's beginnen zich te ontwikkelen en zorgen voor een zekere diepgang, hoewel ze nog steeds redelijk mild blijven. De sigaar blijft overwegend zacht van smaak, wat ongebruikelijk is voor een Nicaraguaanse puro. De smaken zijn wel aangenaam, maar het geheel blijft tamelijk ingetogen.
In de laatste derde komt er plotseling meer kracht. Peperige tonen maken hun opwachting en geven de sigaar een pittige finale.
Eindoordeel: Al met al een zeer aangename sigaar die begint als een milde ervaring, maar een krachtige finale biedt. De trek, brand en as zijn goed, en de sterkte is medium.